Pieluchy wielorazowe

Majteczki treningowe

Majteczki treningowe

Majteczki treningowe wykonane na wzór ekologicznych pieluch wielorazowych są doskonałą opcją dla starszych dzieci w trakcie nauki odpieluchowania. Ten rodzaj artykułów higienicznych dla dzieci jest stanowi połączenie zalet tradycyjnych pieluszek eko z rozwiązaniami technicznymi pozwalającymi dzieciom łatwo i komfortowo przejść okres nauki korzystania z nocnika.

Majteczki treningowe My Chice firmy GroVia

Majteczki treningowe My Choice produkowane przez jedną z czołowych firm na rynku artykułów higienicznych dla niemowląt i dzieci – markę GroVia – stanowią prawdziwą rewolucję i przełom w żmudnej nauce odpieluchowania. Zewnętrzna część otulacza wykonana jest z wodoszczelnego, biodegradowalnego TPU, a warstwa wewnętrzna z poliestr oraz wkładu konopno – bawełnianego. System GroCoolT na wewnętrznej pozwala dziecku poczuć wilgoć i tym samym rozpocząć proces świadomego korzystania z nocnika. Majteczki treningowe GroVia posiadają elastyczne boczne panele, zwiększające ich rozciągliwość, co umożliwia zdejmowanie ich bez konieczności odpinania. Dzięki temu dziecko może poczuć się w nich jak w prawdziwej bieliźnie, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za zasadnością zakupu tego typu pieluszek. Dobrym rozwiązaniem na wypadek dłuższej jazdy samochodem czy nocnego odpoczynku jest specjalna wewnętrzna kieszonka przeznaczona na dodatkowy, gruby wkład skutecznie zabezpieczający przed przeciekaniem.

Szybkoschnące majteczki treningowe firmy Close Parent

Kolejną znaną na rynku artykułów higienicznych dla dzieci marką produkującą majtki treningowe jest firma Close Parent, producent szybkoschnących majtek treningowych. Majteczki te są szczególnie atrakcyjne, ponieważ wyglądem przypominają zwykłe, dziecięce majtki, jednak wewnątrz nich znajduje się warstwa chłonna, która absorbuje wilgoć i uniemożliwia przeciekanie jednocześnie pozwalając dziecku poczuć wilgoć. Rozwiązanie to sprawia, iż dziecko może łatwiej kontrolować procesy fizjologiczne, a jednocześnie zabezpiecza ubrania dziecka przed zmoczeniem.

Majteczki treningowe firmy Close Parent swą wysoką jakość zawdzięczają tkaniny, z której są wykonane – wysokiej jakości mikrofibry charakteryzującej się szybkim schnięciem po praniu. Dodatkową ich zaletą jest łatwość zdejmowania i ubierania, dzięki czemu dziecko może samo siebie obsługiwać, co niewątpliwie przyczynia się do szybkiego i skutecznego postępowania treningu nocnikowania. Kupując ten typ majteczek treningowych należy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar, a zwłaszcza część przy nogach dziecka, co pozwala zabezpieczyć ubrania przed zabrudzeniem. Majtki treningowe firmy Close Parent produkowane są w wersji dla chłopców – z nadrukiem helikopterów oraz dla dziewczynek – z nadrukiem kwiatków.

Otulacze do pieluch, to komfort użytkowania dla każdego niemowlaka.

Odpieluchowanie dla opornych

Niekiedy na zakup majtek treningowych decydują się na to rodzice, których dziecko od narodzin używało zwykłych jednorazowych pampersów, natomiast na czas treningu nocnikowego zaczyna używać wielorazowych majteczek treningowych. Tego typu rozwiązanie sprawdzą się zwłaszcza w przypadku dzieci mających niejakie trudności w prawidłowym przebiegu treningu czystości. Wówczas to kolorowe, ozdobione ciekawymi motywami majtki treningowe mogą ułatwić dziecku zrozumienie i zapanowanie nad własną fizjologią.