Warning: include_once(/home/p0l5k4pi3luch0w4/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/p0l5k4pi/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 20

Warning: include_once(): Failed opening '/home/p0l5k4pi3luch0w4/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php72/root/usr/share/pear') in /home/p0l5k4pi/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 20
Pieluszki otulacze - otulacze na napy i otulacze na rzepy
Pieluchy wielorazowe

Pieluszki otulacze – na napy lub rzepy

Pieluszki otulacze – outlacze na napy lub outlacze na rzepy

Ekologiczne pieluchy wielorazowe składają się z pieluszki otulacza oraz wymiennych wkładów wykonanych z biodegradowalnych, naturalnych materiałów. Pieluszki otulacze do pieluch wielorazowych wykonane są z bawełny, wełny, bambusa, wodoodpornego poliestru lub materiału TPU. Wysokiej jakości wyselekcjonowane materiały gwarantują wyjątkową chłonność pieluszki. Ponadto miękkie tkaniny, z których wykonane są pieluszki otulacze dają dziecku poczucie wyjątkowego komfortu już od pierwszych dni życia. Szczególnie popularne i polecane na forach dla rodziców są pieluszki otulacze wykonane z włókien bambusowych. Dzięki swej wodoodporności i przewiewności zapewniają skórze dziecka stały dostęp powietrza, zabezpieczają przed odparzeniami i podrażnieniami, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku noworodków oraz dzieci o szczególnie wrażliwej skórze, chorujących na alergie skórne, a nawet atopowe zapalenie skóry.

Pieluszki otulacze – jakość materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych

Pieluchy otulacze zaprojektowane są na kształt zabudowanych majtek, uformowanych w taki sposób, aby zapewnić stabilność wchłaniającego wilgoć wkładu. Różnice w kroju, formie, sposobie zapięcia czy kolorystyce zależą od rozwiązań stosowanych przez konkretną firmę, niemniej jednak podstawowe założenia konstrukcyjne są podobne. Większość otulaczy wiodących na rynku firm produkujących artykuły higieniczne dla dzieci i niemowląt zapinana jest na system nap lub rzepów.

W dbałości o komfort dziecka i wygodę rodziców, otulacze na rzepy oraz otulacze na napy są skrojone w taki sposób, by twardsze elementy nie miały kontaktu ze skórą dziecka, co dodatkowo podnosi ich jakość. Zależnie od wybranego sposobu zapinania i dopasowywania pieluchy do ciała dziecka, można dokonać wyboru między otulaczami różnej wielkości przeznaczonymi dla dzieci w różnym wieku lub otulacze typu one size – jeden rozmiar pieluchy, którą dopasowuje się do dziecka dzięki przemyślanemu systemowi zapięć.

Otulacze na napy

Otulacze na napy są jednym z najczęściej stosowanych systemów dopasowywania pieluchy do dziecka. Bardzo popularne w wypadku pieluch one size oraz pieluch hybrydowych. Zależnie od producenta, napy mogą znajdować się z przodu lub boku pieluchy, dodatkowo ją wzmacniając.

Oryginalne w kolorystyce i wykorzystanych motywach dekoracyjnych otulacze na napy produkują znane firmy artykułów higienicznych dla dzieci, jak marka GroVia, która posiada w ofercie różnego rodzaju pieluchy wielokrotnego użytku o szerokiej palecie kolorów i wzorów. Szczególnie interesująca jest linia pieluch GroVia AIO Newborn z motywem kłosów, samolotów czy kwiatu winorośli.

Pielęgnacja niemowląt: dobre eko kosmetyki dla niemowląt, noworodków.

Otulacze na rzepy

Otulacze na rzepy stanowią kolejną, popularną wersję pieluch ekologicznych wielokrotnego użytku. Ten typ zapięcia wykorzystuje w swoich produktach między innymi firma Close Parent. Kolorowe, ozdobione interesującymi wizerunkami otulacze na rzepy rożnych rodzajów pieluch wielorazowych Close Parent charakteryzują się wygodą użytkowania dla rodzica oraz wysoką jakością i komfortem dla dziecka już od pierwszych dni życia. Otulacze na rzepy są zaprojektowane w taki sposób, by rzepy nie miały kontaktu z delikatną skórą dziecka. Niektóre firmy mają w swojej ofercie dodatkowe rzepy, które można wymienić w razie zużycia i nadal cieszyć się wysoką jakością pieluszki.

Czytaj również o pieluszkach Grovia All In One – kompendium wiedzy.