Pieluchy wielorazowe

Pranie pieluch wielorazowych

Pranie Pieluch Wielorazowych

Ostatnio bardzo popularne stają się pieluchy wielorazowe nie tylko z uwagi na aspekt ekologiczny ale również ekonomiczny. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem rośnie również liczba zapytań: Jak prać pieluchy wielorazowe? Coraz więcej rodziców zastanawia się w jaki sposób wyprać pieluchę wielorazową tak, aby nie zmniejszyć jej chłonności i nie zniszczyć materiałów, z których są zrobione.

Pranie pieluszek wielorazowych i wkładów przed pierwszym użycie

Przed pierwszym użyciem pieluszki wielorazowej lub wkładu najeży ją wyprać 3-4 razy w celu uzyskania właściwej chłonności. Kilkukrotne pranie pieluchy wielorazowej lub wkładu usuwa naturalne olejki występujące w mało przetworzonej bawełnie oraz konopiach, przez co uzyskują optymalną chłonność. Nienależyte pranie pieluch wielorazowych lub brak wyprania przed pierwszym użyciem może skutkować utratą chłonności lub zniszczeniem materiału.

Jak prać pieluchy wielorazowe?

Brudne pieluchy wielorazowe przed praniem należy oczyścić je z tzw. nieczystości stałych spłukując zimną wodą, a następnie umieścić w worku na pieluchy lub pojemniku przez maksymalnie 2 dni. Należy również pamiętać, aby nie namaczać pieluszek przed praniem.

Pieluszki wielorazowe pierzemy w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza. W zależności od pralki i zaprogramowanych cyklów prania wybieramy „Program codzienny”. Musimy również pamiętać o poprawnym ustawieniu prędkości wirowania (obrotów/minutę), gdyż przy prędkości powyżej 800 obr./min. pielucha wielorazowa traci kolor, a materiał może ulec uszkodzeniu. Co 3-4 pranie możemy zastosować dodatkowy cykl płukania.

W czym prać pieluchy wielorazowe?

Idąc z duchem czasu i dbając o zdrowie naszego maluszka, w takcie prania pieluszek wielorazowych zaleca się stosowanie specjalnych ekologicznych proszków do prania Bio-D. Zwykłe proszki ciężko się spłukują i mogą narazić delikatną skórę dziecka na podrażnienie lub nawet wywołać alergię.

Proszki do prania pieluch wielorazowych Bio-D posiadają właściwości hipoalergiczne, dzięki czemu nie musimy się obawiać uczuleń na skórze dziecka. Proszki Bio-D nadają się również do prania dziecięcych ubranek i tekstyliów.

Przy praniu pieluch wielorazowych należy również pamiętać o zakazie używania wszelkich płynów do płukania, zmiękczaczy, wybielaczy i innych środków chemicznych. Mogą one zatłuścić pieluszkę i pogorszenia naturalnej chłonności pieluchy. Dodatkowo wszelkie inne środki chemiczne mogą narazić skórę dziecka na niepotrzebne podrażnienia i alergie.