Warning: include_once(/home/p0l5k4pi3luch0w4/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/p0l5k4pi/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 20

Warning: include_once(): Failed opening '/home/p0l5k4pi3luch0w4/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php72/root/usr/share/pear') in /home/p0l5k4pi/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 20
Pieluchy wielokrotnego użytku - Wielorazowe pieluszki
Pieluchy wielorazowe

Pieluchy wielokrotnego użytku

Pieluchy wielokrotnego użytku

Pieluszki wielokrotnego użycia są coraz chętniej kupowanym produktem higieny dziecięcej. Wzrost świadomości ekologicznej, używanie certyfikowanych, bezpiecznych zarówno dla dziecka, jak i środowiska produktów, rezygnacja ze składników chemicznych, wygoda i komfort dla dziecka oraz rodzica, a wreszcie zmniejszone nakłady finansowe w porównaniu z tradycyjnymi pampersami to podstawowe powody, dla których coraz więcej osób wybiera pieluchy wielokrotnego użytku.

Pieluchy wielokrotnego użycia – jakość materiałów i bezpieczne użytkowanie

Pieluchy wielokrotnego użycia składają się z kolorowego, gładkiego lub ozdobionego wybranym motywem dekoracyjnym otulacza zapinanego na rzepy lub napy oraz wkładu wykonanego z miękkich, odpornych na przeciekanie, antybakteryjnych i hypoalergicznych tkanin, jak włókna bambusowe, materiału bawełniano – konopnego, bawełny organicznej czy specjalnej odmiany mikrofibry zwanej minkee. Wybór odpowiedniego rodzaju wkładów zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb dziecka oraz rodziców. Gruba, bambusowa wkładka najlepiej sprawdza się podczas długiego, nocnego wypoczynku, natomiast lepszym wyborem na co dzień będzie cieńsza i wygodniejsza tkanina minkee. Pieluszki wielokrotnego użytku charakteryzują się również łatwym użytkowaniem i konserwacją, niektóre otulacze schną bardzo szybko, niemal od razu po wypraniu, co czyni codzienną logistykę przy pielęgnacji dziecka łatwiejszą i przyjemniejszą. Szczególnie warte polecenia są pieluchy wielokrotnego użytku wykonane z szybko schnącej ekologicznej tkaniny coolmax.

Ochrona delikatnej dziecięcej skóry

Wielorazowe pieluszki z każdym dniem zyskując coraz więcej zwolenników. W przypadku najmłodszych, najbardziej wrażliwych dotykowo dzieci, a także maluchów o podatnej na podrażnienia skórze pieluszki wielokrotnego użytku są niezastąpione. Ponieważ do ich wykonania nie wykorzystuje się środków chemicznych, zapachowych czy lateksu, są nie tylko chłonne, ale również przewiewne. Skóra dziecka w pieluchach wielorazowych nie jest narażona na odparzenia, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci cierpiących na alergie skórne, atopowe zapalenia skóry czy naskórek wyjątkowo podatny na podrażnienia. Dlatego też pieluchy wielokrotnego użycia polecane są również przez specjalistów na co dzień mających do czynienia z opieką nad małymi dziećmi.

Pieluchy wielokrotnego użytku – ekonomia i ekologia

Wielorazowe pieluszki są doskonałym pomysłem na oryginalny prezent dla noworodka, niemowlęcia oraz małego dziecka i jego rodziców. Wielobarwne i uniwersalne, stają się coraz modniejsze, zwłaszcza, że ich produkcja, konserwacja i wreszcie utylizacja nie narusza równowagi środowiska naturalnego. Pieluchy wielokrotnego użycia to pieluchy eko, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku świadomego wychowywania dzieci w duchu świadomości ekologicznej.

Odwiedź stronę i przeczytaj: pieluszki wielorazowe – opinie, cena.

Niewątpliwie istotną cechą pieluch wielorazowych jest możliwość częściowego wykorzystania ich ponownie, przy drugim i kolejnym dziecku. Wykonany w wysokogatunkowej bawełny otulacz z powodzeniem posłuży kolejnemu pokoleniu w rodzinie. Dzięki bardzo chłonnym materiałom, z których wykonane są wkłady, zabrudzenia otulacza zdarzają się bardzo sporadycznie.

 

Czytaj więcej: Opinie o ekologicznych pieluszkach jednorazowych – zawsze aktualna wiedza.